ניקוי מחשב

ניקוי המחשב – מדריך

{פ}תאום ביום בהיר אחד, המחשב מתחיל לזחול, שום דבר לא זז וקופצות הודעות לא ברורות. זה הזמן לניקוי המחשב. למחוק קבצים ישנים ותוכנות שלא בשימוש. הכל טוב ויפה, אבל המחשב עדיין לא זז וממש בא לכם לזרוק את המחשב לפח. אז לפני שאתם קונים מחשב חדש, או מתקינים את מערכת ההפעלה מחדש. נסו לנקות את הרג'סטרי במחשב שלכם. נכון, תמיד אפשר להזמין טכנאי מחשבים, אבל אני חושב שאפשר לעשות את זה גם בבית ולחסוך קצת כסף.

registry-errors

 

 

 

 

 

 

 

מה זה רג'סטרי? (registery)

רג'יסטרי (Windows Registry) הוא מערכת רישום המשמשת את מערכת ההפעלה "חלונות" לגרסאותיה השונות (מחלונות 95 ואילך), לשם רישום מאפיינים של מערכת ההפעלה עצמה ושל תוכנה וחומרה המותקנות בה, העדפות משתמש וכדומה. כל שינוי שהמשתמש עורך באמצעות לוח הבקרה או באמצעות כלי בחירת העדפות של התוכנות השונות, נרשם ברג'יסטרי.

הרג'יסטרי נועד לספק מערכת רישום מסודרת ואחידה למידע זה, כתחליף לקובצי INI ששימשו למטרה זו קודם להכנסת הרג'יסטרי למערכת ההפעלה, והתאפיינו בחוסר אחידות ניכר. לפעמים גם לאחר מחיקה והסרה של תוכנה נשארים ברג'סטרי חלקי רישומים של התוכנות והדבר גורום לעומס במערכת והרגשת איטיות לא נעימה.

 

אז מה עושים?

ישנם תוכנות רבות שמתקנות ומטפלות בשאריות של רג'סטרי מהעבר, ומוחקות רישומות שאף תוכנה לא משתמשת בהן יותר. אני ממליץ על תוכנה בשם RegServ, שעושה עבודה מעולה ופשוטה לשימוש.

regserve

 

אחרי ההתקנה תוכלו להתחיל תהליך סריקה של המחשב, ואחריו תהליך הניקוי. קצת לפני תהליך הניקוי התוכנה גם תיצור גיבוי של הרג'סטרי, על מנת שתוכלו לחזור אחורה במידה והתיקון גרם לנזק. כך תוכלו להיות בטוחים, שגם אם משהו מפסיק לעבוד אחרי התיקון, תוכלו תמיד להחזיר את המצב לקדמותו.

Screenshot from 2013-03-28 22:15:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחרי סיום תהליך הניקוי, ממולץ לעבור ללשונית ה-Startup, ולהגדיר איזה תוכנות תרצו שיפעלו בצורה אוטומתית בזמן עלית המחשב. ככל שפחות תוכנות היו מוגדרות במצב Enable, ככה המחשב שלכם יעלה יותר מהר. אני לא ממצליץ להשתמש באפשרות ה-Disable ALL, מכיוון שישנן תוכנות שכן תרצו שיעלו אוטומתית.

Screenshot from 2013-03-28 23:25:35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחרי שסיימנו רצוי להפעיל את המחשב מחדש. זהו, המחשב מוכן.

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.